Direk içeriğe geç (Enter ↩︎) Erişilebilirlik için geri bildirim gönder (Enter ↩︎)
Orijinal İçerik, oyun, fusionfall, logo

Son FusionFall çalışmalarım

Adını "Herolines" Koydum

FusionFall’in kapanması ile ilgili duyurudan önce, aldığım zamanlarki çalışmalarımı göstereceğim sizlere. Ağustos aylarında arızalı olan bilgisayarım düzeltilince, bilin bakalım kim FFTR’yi oyun kapanacakken yeniledi! Yeni çıkan FF Heroes’a Heroes kısmı eklenince onun logosundan esinlenerek yeni FFTR (FusionFall Türkiye) logosunu yapmaya başladım. Aslında bu benim bir yıl önce hayal ettiğim şeydi ve tam da istediğim gibi oldu. Bu hayal ettiğim şeyler arasında sadece Photoshop’tan, yok düzenle bilmem ne tür değildi. Her türlü tasarımcının yapmaya başladığı yerden, vektörden başladım. İlk başta zor görünse de sonradan vektörde istediğim kullanma şeklini öğrenmeye başladım. Yaşasın Illustrator! 😀 Ama Photoshop’u yuhalamayalım da, onun da efektler konusunda baya başarılı olduğunu söyleyeceğim. (Photoshop demeyeyim de alternatifi olarak Pixelmator) Arkadaki güneş parlamaları falan güzel oluyor deyince aklıma gelen ilk program Pixelmator. Perspektifide PS amcamız yaptı.

FusionFall Türkiye logosu.

Logoyu yaparken öğrenemediğim bu şeyi sonraki Cartoon Network karakterlerini yapmaya başlarken tesadüfen öğrendim. Bu öğrendiğim şeyle beraber aynı hızla bütün karakterlerin silüetlerini yapmaya başladım. Bilmiyorum ama bu silüet fikri, vektörü kullanma isteğimden doldu taştı. Sonuçta iyi bir şey oldu. Yararlı… 23 Ağustos, yani duyurudan önceki haftalar baya sıkı vektöre giriştim. Devam ettim… Oyundaki dahimiz Dexter’ın kurduğu DexLabs’ın simgesinin de vektörünü tek tek yaptım. Küçük bir şey gibi görünse de oldukça zordu. O eğriyi vermek o kadar da kolay değildi bir amatör için. Ama uzun uğraşı sonucunda halledildi.

DexLabs'ı Türkler satın alsaydı bu olurdu herhalde logosu. :D

Vektörü hallettik ama bunu bir yere göre bakabilirsem iyi bir vektör işi çıkarabilirim, kendi hayalgücüme göre birşey çizmeyi halen öğrenmiş değilim. 🙂  Aynı gerçek hayatta nasıl karakalemle birşeye bakarak iyi çizebiliyorsam burda da aynısını yapıyorum. Bende diyorum keşke gerçek hayattaki gibi bir normal bi çizim yapsam vektör programlarında…

Fizyon (Fusion) Gezegeni.

Bunuda çözeriz. Resimleri bakmadan bu paragrafları okuduysanız eğer bi’ başa dönüpte resimlerimi inceleyin, masaüstünüze sürükleyin koyun birşeyler yapın. Özellikle FusionFall severler için en üstteki duvar kağıdımı yaptım. Her silüetten kendi kahramanımızın rengine göre renk verdim, sıralamasınıda renk sıralamasına göre yaptım gözümüze renk katsın… -_-

He bu arada FusionFall’cılara birşey daha diyeceğim… Eğer oyun ile ilgili resimleri, müzikleri veya herhangi bir dosyayı yanınızda hatıra olsun diye taşımak istiyorsanız, FusionFall Türkiye blogumdaki Yüklemeler sayfama bi’göz atın, yakında da hem bizim hem sizin zihniniz sonraki yıllarda da tazelensin diye sizin için bir albüm oluşturacağız. Umarım beğenirsiniz, biraz büyük yapmaya çalıştık… Panorama içinde biraz resim çektik, deneyeceğimiz iyi sonuçlanırsa iyi olur.

Twitter | Instagram | GitHub | Behance
Humans.txt • Bu site bendeniz tarafından tasarlandı, 11ty ile oluşturuldu. • 20082019