Direk içeriğe geç (Enter ↩︎) Erişilebilirlik için geri bildirim gönder (Enter ↩︎)
Orijinal İçerik, Web Geliştirme, Web Tasarım

Tema Geliştirmek

5 sene önceki “Yeni Aşama” yazımda bahsettiklerimi baya baya gerçekleştirdim sanırım. WordPress’ten çıktım, başka sunucuya geçtim ve şu an bulunduğunuz alan adımı tuttum: egeesin.com

Bir diğer yandan da yapımı yavaş yavaş ilerlemiş olup nihayet bu yazının tarihinde tamamladığım tema: pxl.

Web Geliştirme, css

CSS Özgüllükleri (Specificity)

CSS’te elementleri ID, sınıf atama ya da ebeveyn element yollarıyla tanımlayarak biçim atadığımızda o tanımın belli bir özgüllük değeri olur.
Mesela kafadan bir biçim sıfırlama (CSS reset) kodu ekleyecekseniz genellikle kısaca şu işinizi görür:

* {
margin: 0;
Web Geliştirme, css, bem

CSS Metodolojileri Hakkında Öğrendiklerim ve Görüşlerim

İlk CSS deneyimimi edinmeye çalıştığım zamanlarda, hayat iyi gidiyordu. Bir problemle karşılaştığımda noktalı virgül eksikliği gibi basit sözdizimi hatalarını farkeder düzeltir; zıkkım kutuyu ortalayamadığında Stack Overflow’a koşup kopyala-yapıştır yapıp çözer, kendiliğinden geliştirdiğiniz şeyi deneme yanılma tarayıcınızın Yenile tuşuna abanır, o

meta

N’oluyo bana?

Evet, kaldığımız yerden devam edelim… Belli ki yeni aşamadan bu yana baya 3 sene geçmiş, araya kaynayan birkaç kayıp yazılarla beraber… egeesin.com’un varlığını sorgular gibiyim. Hele hele internetteki konumumu şu sıralarda çok farklı bir açıdan farkedince, ben napıyorum oluyorum.

meta, fusionfall, icos4

Yeni Aşama

Blogumun bitmek bilmeyen pasifliği, favori oyunumuzun kapanmasından sonra tıka basa dolan gelişmeler, aklımdaki yeni planları sizlerle paylaşma ihtiyacı ve yeni bir yıla girmek; yeni bir yazı yazmaya teşvik etti beni.

Twitter | Instagram | GitHub | Behance
Humans.txt • Bu site bendeniz tarafından tasarlandı, 11ty ile oluşturuldu. • 20082019